Адријана Чечик, со англиско, српско и руско потекло, е номинирана во категоријата Најдобра порно актерка.

Таа пораснала во згрижувачко семејство, се откажа од средното училиште и работела како стриптизета. Адријана влезе во порно индустријата во 2013 година и скоро веднаш потпиша едногодишен договор со компанијата Erotique Entertainment.

Досега е номинирана 54 пати за разни порно награди и има освоено 16.

Другите номинирани се: Џоана Ангел, Абела Дангер, Ана Фокс, Алина Лопез, Абигејл Мек, Кира Ноар, Кензи Ривс, Рајли Рид, Карма Рекс, Кристен Скот, Анџела Вајт, Џејн Вајлд, Емили Вилис и Витни Рајт.