Македонија

Сестрата на Камчев пред 10 дена се повлекла од управителка на фирмата во која МВР проверува документи

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 04:41 (+02:00)

Фирмата МОНТ, во која инспектори ја проверуваат документацијата, пред нецели две недели ја променила управителката на фирмата – од 25 ноември 2019 година како управителка е заведена Виолета Богиќевиќ на местото на Кристина Камчева-Стојческа, сестрата на Орце Камчев, пишува „360 Степени“.

Камчева -Стојческа била управителка на МОНТ од 18 април 2016 година.

Името на новата управителка, Виолета Богиќевиќ, не се јавува во ниту една друга фирма, ниту како сопственичка ниту како овластено лице.

Фирмата МОНТ, пак, е во целосна сопственост на „Орка холдинг“. Оттаму попладнево излегоа со соопштение во кое велат дека инспекцијата е добредојдена и демантираат дека се поврзани со кампањата на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова, нагласувајќи дека од нив маици набавувала компанијата „Полиестердеј“.

Повеќе на следниот линк.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker