Search
среда 20 ноември 2019
  • :
  • :

Се расчистува случајот со пукањето, возилото пронајдено по брзата реакција од СВР Скопје

Вооружена престрелка попладнево на улицата Ордан Чопела, кога според неофицијални информации две групи се пукале со автоматско оружје, пренесе „Сител“.

Во престрелката едно лице е повредено и според информациите префрлено е во Градската болница.

Возилото е пронајдено на паркингот кај Буши се работи за марка голф сива боја со пет проектили внатре.

Брза реакција на СВР Скопје тимот на Тони Јакимовски. Браво момци!

loading...