Search
понеделник 24 јуни 2019
  • :
  • :

Саше Политико му предвидува блескава кариера на Заев? Нервозен е Зоки ќе си даде оставка, ај ај

Фотографија на Branko Geroski.

Ало, слепци од СДСМ, за ова ли ја плаќате оваа епска будала, вашиот возљубен парановинар, кому му барате реклами по фирми и општини, будалетинката што ја освои ласкавата титула на “перјаница на СДСМ”?
Абдали едни, не помислувате ли какви дијагнози ќе ви реди овој искомплексиран идиот, ако утре не успеете со амандманите и ако не успевате во секоја наредна битка, што секако ќе биде и теоретски невозможно?
Мене ми помина Алцхајмерот, ама изгледа сега на Заев му е редот. Прв симптом е “попуштање на нервите”. 😎
Пази која инфантилна прича… Демек ај сите да го жалиме.
Фотографија на Branko Geroski.
Branko Geroski Звонко Каров Бранко (Героски) одмара, малку тера грипче и чита простачки драми у режија на Сале Мутави и неговата дружина советници (од СДСМ и од шарената. И гледам каква огромна штета сите заедно му прават на лидеро (без “т”), кого го грабнале да го бранат, да го жалат, не сфаќаји дека под бришат со човекот. Он можеби си заслужил (од нив) таков специјален третман, ама утре е битен ден не само за Заев и за Струмица на чело со СДСМ, туку за Македонија. Демонстрацијата на ваква малодушност е погубна.
ЕКСКЛУЗИВНО – МАКТЕЛ ДОЗНАВА: Заев бил при крај со нервите, ако не успее за неколку дена да обезбеди 80 гласови бил на спремен да си поднесе оставка на премиерската и лидерската позиција во СДСМ и да се повлече од политиката!

Објавено на 10.01.2019 во 19:24:44 часот | Македонија

На Заев му збоктисало и од политика и од власт и од се!

Мактел дознава дека условувањата од БЕСА и премислувањето на осумте пратеници од ВМРО ДПМНЕ ја прелило чашата и веќе спремил оставка на лидерската позиција во СДСМ и на премиерската позиција во владата.

Бил сериозно намислен да се откаже од политика и да се врати во Струмица во фирмите на своето семејство.

Ова веќе им го соопштил и на Бејли, Хан и Могерини кои кренале паника и го убедувале да се премисли.

Но Заев веќе одамна почнал да размислува за тој потег затоа што премиерската функција го преморувала ментално, не можел да ги издржи разните уцени и немање на грам сериозност за државата од ВМРО ДПМНЕ и разните други партии од кои се очекува да му помогнат да ја однесе Македонија во ЕУ и НАТО.

Ќе видиме дали овие информации на Мактел ќе се покажат како точни.

Ние го замолуваме премиерот да издржи и да не се откажува од политика, барем до крајот на мандатот на оваа влада кој истекува за две години.

Знак дека нашите информации се точни е изјавата денеска на премиерот дека ако не обезбеди 80 пратеници веднаш ќе свика централен одбор на СДСМ каде ќе морало да се понесе одговорност. Тука дознаваме под одговорност Заев мислел на своја лична, ќе го сметал тоа за свој пораз и ќе се тргнел од политиката. Тој не гледал иднина за Македонија без НАТО и ЕУ.

 

loading...