Search
петок 6 декември 2019
  • :
  • :

Полицијата ќе убиела човек кој превезувал мигранти? Алоо нешто закони во државава има ли? Министреее

На 11.09.2016 година околу 04.15 часот на автопат Гевгелија–Скопје, од наплатна рампа „Градско“, полициски службеници следеле  ПМВ „Голф 3“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.М. (21) од с.Ваксинце, а во кое имало 10 мигранти. На наплатната рампа „Отовица“ С.М. го напуштил ПМВ и се дал во бегство, по што полициските службеници тргнале по него и искукале еден куршум за заплашување, при што го погодиле С.М. во пределот на левото рамо. С.М. бил пренесен во Медицински центар Велес и по укажана лекарска помош, истиот е задржан во СВР Велес. Увид на местото на настанот ќе се изврши во текот на 11.09.2016 година.

policijajeti9jhduihdgrdgre

loading...