Search
четврток 20 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

ОВА Е ЛЕГЕНДАРНИОТ ЗАТВОРЕНИК ШТО ГИ ПРАТИ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДА МУ КУПАТ СЕНДВИЧ ПА ИМ ИЗБЕГА…

Фидан Исеини Бреза е затвореникот кој  вчера попладнето избега од затворската полиција при транспортот од болница до затворот во Идризово.

Затвореникот кој вчера успеа да и избега на македонската полиција додека бил пренесуван од Клиничкиот Центар во Скопје до затворот Идризово, бил инаку осуден на 7 години и 7 месеци затвор за повеќе тешки кривични дела.

Во досието на 39-годишниот осуденик Фидан Асани, стои дека тој во 2000. година бил осуден за тешка телесна повреда, додека во 2007. за убиство во обид .

loading...