Македонија

Кожна чанта “луј витон” била одземена од домот на Катица Јанева и два вибратора

Од домот на Катица Јанева во Скопје, при претресот за истрагата “Рекет” обвинителката Вилма Русковска одзела мобилен телефон, нотес, како и кожна чанта од марката “луј витон”.

-Одземена е и една аголна гарнитура, две фотелји и една дрвена маса, рече обвинителката Ивана Трајчевска.

Од канцеларијата на Јанева во СЈО пак биле биле одземени еден лаптоп, 1 двд, неколку УСБ, два надворешни хард диска…

Во торба “луј витон” пак бизнисменот Орце Камчев стави еден милион евра, а со која од неговиот дом заминале Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец.

Судењето е во тек.Македонија

Заболени
218,194
+419
Мртви
7,688
+14
Излечени
204,685
Активни
5,821
Last updated: 08/12/2021 - 23:00 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.