Search
недела 20 октомври 2019
  • :
  • :

Костадинов: Мицкоски не одговори дали Камчев финансирал кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкоски повторно бега од јавноста, рече на денешната прес конференција портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов.

„Мицкоски не одговара на јавно поставено прашање: дали Орце Камчев, тајкун од режимот и обвинет во предмети на СЈО, финансирал изборна кампања на ВМРО-ДПМНЕ? Нема одговор ниту од Игор Јанушев, потписник на сметката на партијата. Молкот на Мицкоски и Јанушев, молкот во ВМРО-ДПМНЕ зборува многу“, рече Костадинов.

loading...