Search
петок 6 декември 2019
  • :
  • :

Category: Спорт

Струмичани ќе ја предводат Македонија на ЕП во одбојка во Љубљана, дури девет струмичани ќе го носат националниот дрес

Македонската одбојкарска селекција го развиори македонското знаме во...

Македонска спортистка возбудува на Инстаграм

Македонската Џудистка Христина Ина Дескова е на одмор, од каде сподели...

Gulf (Галф) Македонија дел од легендарната Ле Ман трка

24 часовната Ле Ман трка, оваа година го бележи своето 87-мо издание. 24 часа...

GULF: Moto GP Le Mans, France, Претставници од ГАЛФ Македонија на настанот

ТИМОТ НА ГАЛФ СЛАВИ 50 ГОДИНИ ОД ПРВАТА ПОБЕДА “sopstvenikot na Gulf vo Makeodnija posle kritikata...

Стоилов нема да настапи против Грција во Струмица?

Македонската ракометна репрезентација ја чекаат два квалификациски меча...

„Полските хулигани се чудо – ги тепаш, тие стануваат и продолжуваат како ништо да не било!“

Бурно беше во Скопје во изминатите 40-на часови, откако полските хулигани го...

Вардар ќе ги бара назад Милосављев и Карачиќ!

Вардар по вторпат во клупската историја ја освои титулата во Лигата на...

Заев ги прими играчите на Вардар во Влада ќе има плус пари за вардарци

Добредојде за Вардар, за играчите и за управата, во Владата. Ви честитам за...

Ова се пораките од вардаровите играчи испратени од плоштадот Македонија

РАДОСТ И ГОРДОСТ Илјадници граѓани се собраа на плоштадот „Македонија“ за...

ПРОМЕНА НА ПЛАНОТ: ВАРДАРЦИ ЌЕ СЛЕТААТ ВО СКОПЈЕ ВО 16:15 ЧАСОТ!

Иако според првичната агенда, ракометарите на Вардар требаше да се враќаат...