Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Спорт

„Рибари“ со урнебесна парола одговорија на забраните: „Kopона не не плашит, Филипче, Италијанка да те бацит“

Охридските навивачи Рибари со урнебесна парола му одговорија на...

ФОТО: Оваа сексапилна тенисерка повеќе мисли на Инстаграм отколку на тенис

На секои неколку години во светот на тенисот се појавува девојка која може...

САМСОНЕНКО НЕ МОЖЕ ВЕЌЕ ДА ЛАЖИРА НАТПРЕВАРИ И ДА КРАДЕ ДРЖАВНО ПА ГИ ШУТНА КЛУБОВИТЕ СО ПРЕФИКСОТ ВАРДАР МУ ГИ ДАДЕ НА ШИЛЕГОВ И ГРАД СКОПЈЕ

САМСОНЕНКО СЕ ПРОСТУВА ОД ФУДБАЛСКИОТ КЛУБ ВАРДАР.. ДЕНЕС, САМСОНЕНКО...

НБА легендата Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Кошаркарската НБА легенда Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во...

ОЛГИЦА МЛАДЕНОВСКА БИЛА МАДА ФАКА СО ФФМ

,,OLGICA OD KIČEVO,, Osudeniot ŠVERCER Muhamed Sejdini Meti posle brzanjeto da ja izbrka so otkaz od rabota OLGICA MLADENOVSKA i da i...

Борко: Ќе продолжам да бранам, јас сум секогаш тука за Македонија

ЕКИПА во Виена, Стеван Цаневски Борко Ристовски нема намера да заврши со...

Ракометарите ја покрија “Северна”? (ФОТО) БРАВО ДЕЧКИ НЕКА СЕ СРАМАТ ПРЕДАВНИЦИТЕ ВИЕ СТЕ ГОРДИ

Maкедонската ракометна репрезентација утре со дуел против Украина го...

Сомалиленд се откажа, Македонија се нафати: Какво е тоа СП што ќе се игра во Скопје?

Откако бомбастично одекна веста дека Скопје ќе биде домаќин на фудбалски...

Адријана Будимир и Едина Муса во комисијата од СДСМ предводена на Наумче Мојсоски

Поранешната ракометарка Адријана Будимир и поранешната кошаркарка Едина...

Заев и неговите за да им се додвори на ДУИ ги пушти од навивачките групи да дивејат по културни институции

Приказни од булеварот пред 5 мин. ·  Добро бе дали има еден нормален овде? За...