Search
недела 26 јануари 2020
  • :
  • :

Category: Македонија

Со кучиња трагачи се бара исчезнатата Марија

Веќе пет дена семејството на Марија Брзакова (28) од село Босилово, Струмица,...

Која е Олимпија Заевска, советничката на Заев што му ОБЕЗБЕДИ ЛИЦЕНЦА ЗА МАРИХУАНА НА СВОЈОТ СОПРУГ

Владата на екс премиерот Заев своевремено достави детален список со сите 55...

EMИЛ ЈАКИМОВСКИ БАРА ВРАЌАЊЕ НА РАБОТА ВО ЦРМ И РАЗРЕШУВАЊЕ НА ДИРЕКТОРКАТА ВО ОВАА ИНСТИТУЦИЈА

Емил Јакимовски, кој во неделата на 12 јануари доби отказ од Централниот...

Националните телевизии почнаа бојкот за Владата и министрите

Петте национални телевизии (Сител, Канал 5, Телма, Алфа и Алсат- М) здружени во...

120 Денари субвенциониран оброк за студенти по ресторани

Студентите ќе може да го користат секој работен ден од 8 до 20 часот во...

Државната лотарија потрошила не 6,5 туку скоро 14 милиони евра за машини за коцкање!

Неверојатни 13,9 милиони евра, а не 6,5 милиони потрошила државната Лотарија на...

Божиновски за Заев, Рашковски, ГАМА, Макпетрол

‎Zoran Bozinovski‎ до BUREVESNIK пред 48 мин. ·  KRIMINALNA ,,GA MA,, MEDIJACIJA!? Doznavam deka eks premierot ZORAN ZAEV...

Мајката на исчезнатата Марија: Таа е семејна жена, НИКОГАШ НЕ БИ ГО НАПУШТИЛА ДЕТЕТО

Мајката на исчезнатата Марија Брзакова,  Валентина вели дека со нејзината...

Камчев нуди дуќани во Центар и друг недвижен имот како гаранција дека нема да бега. ама сите знаеме дека лаже има хрватски пасош и ќе избега

Јани Макрадули по 15 минути шетање низ Скопје Бизнисменот Орце Камчев...

10.000 визи и дозволи за работа издава Германија за македонски државјани

Околу 10.000 работни визи и дозволи за престој за македонски работници годишно...