Search
среда 13 ноември 2019
  • :
  • :

Category: Македонија

Судењето за случајот „Рекет“ е закажано за 3 декември, Васка ќе ги судела

Судењето за случајот „Рекет“ е закажано за 3 декември, кога на обвинителна...

Јанушев ќе биде шеф на изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ е избран за шеф...

Фрчкоски со предвидување: ВМРО ДПМНЕ ќе победи на следните избори

Во синоќешното гостување во емисијата „Клан Дебата“ која се емитува на...

Заев држи владина седница во Тетово, Алијансата, Беса и ДПМНЕ протестираат пред Општината

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека...

Заев: Вице и Филипче се среќаваат за да помагаат на луѓе, не за тендери

Нема ништо сомнително што братот на премиерот,  бизнисменoт Вице Заев и...

Од „втора мајка“ ќе се бира кој судија ќе им суди на Јанева и Боки 13 во „Рекет“

Сѐ уште е непознато кој судија ќе им суди на Катица Јанева, Бојан Јовановски...

Стефанова не му дава привремен пасош на Орце Камчев

Обвинителката Лиле Стефанова не се согласува Орце Камчев да добие...

Заев „чести“ пред избори, колкав ќе биде цехот?

Во стилот на својот претходник, Заев предизборно го одврзува државното...

Таткото на Боки 13 призна дека го тепал попот, пресуда в понеделник

Обвинетиот Миле Јовановски, татко на неформалниот сопственик на 1ТВ, Бојан...

Со возило ги рушел столпчињата на „Партизанска“ како кегли во куглање

Ни столпчињата покрај улиците немаат мир од сообраќајната некултура и...