Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Да се забрани влез во Охрид на жители од другите градови за велигденските празници

Воведување забрана за влез на жители од други општини во Општина Охрид и да...

Канал 5: Првиот тест на нашиот колега Михајловски бил негативен, првите симптоми ги добил на 5 април

Откако министерот Венко Филипче денеска соопшти дека еден новинар од...

Власта под итно да се повлече од медиумската војна со микро и малите стопанственици и да понуди реална помош и што поголем број лица да ги задржат своите работни места

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на...

Заев И СО ВЕДАР ДУХ: Немам симптоми на корона вирусот, ги чекам резултатите во Струмица, а пред тоа беше у Скопје

Откако денеска министерот Венко Филипче информираше дека Зоран Заев и...

Со еврообврзница од 800 милиони евра власта ќе ја крати дупката во буџетот

Македонија до крајот на јули ќе издаде нова еврообврзница во висина до 800...

ЧУЛЕВ ЈА ДEMAHTИРА СЛАВЈАНКА ТРЕСКАЛА ГЛУПОСТИ: Не постои забpaна за возење на повеќе од 3 лица во автомобил

Во интерес на целосно и точно информирање на јавноста ги информирам...

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ЗАТВОРЕНИК ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА ПОЧИНАЛ ОД СРЦЕВ УДАР НО ПОТОА МУ Е НАЈДЕНА КОРОНА, МАЈКА И 4 МЕСЕЧНО БЕБЕ ОД КОЧАНИ СЕ МЕЃУ НОВИТЕ 45 ЗАРАЗЕНИ, 7 СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ НА ИНФЕКТИВНА!

Венко Филипче 1 час ·  Во изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на...

Ангеловска најави дека платите на административците сепак ќе се кратат, тебе девојче купонот за попуст да ти се скрати од Групер да даде Господ

Ангеловска најави дека платите на административците сепак ќе се кратат Во...

Кафеанџиите најавија отпуштања, на социјалните мрежи се прават листи за бојкот ги прават комуњари новинари за да притискаат во име на Владата

Затворени кафеани во Старата скопска чаршија поради пандемијата на...

Реисот со закана до Османи и владата: Ако не помогнете на ИВЗ ќе ги повлечам повиците за заштита од пандемијата

Реџепи вели дека пратиле порака до Османи како координатор на кризните...