Search
петок 6 декември 2019
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

ОВА Е ЛЕГЕНДАРНИОТ ЗАТВОРЕНИК ШТО ГИ ПРАТИ ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДА МУ КУПАТ СЕНДВИЧ ПА ИМ ИЗБЕГА…

Фидан Исеини Бреза е затвореникот кој  вчера попладнето избега од...

Филип Секуловски Кобра, осомничен за убиството за Мартин Јанушев ќе биде спроведен во Шутка

Филип Секуловски Корба, кој беше во бегство речиси две години, осомничен за...

ОБВИНИТЕЛЕН АКТ ЗА ТРИ ЛИЦА ВО ПРЕДМЕТОТ „РЕКЕТ“

По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното...

Се расчистува случајот со пукањето, возилото пронајдено по брзата реакција од СВР Скопје

Вооружена престрелка попладнево на улицата Ордан Чопела, кога според...

Се урна тераса во Скопје – повредени татко и неговите три малолетни деца

Скопјанец на возраст од 23 години и неговите три деца од шест, три и две...

Се преврте автобус кај Кочани, шестмина повредени

Автобус се преврте попладнево околу 15 часот на влезот на Кочани кај хотел...

ЛИXBAPOT МНОГУ СЕ ОПУШТИЛ: Прилепски лиxвap му го земал комбито за дoлг од 70.000 денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе...

Oвде смрди на полициска местенка некој сака да му чисти теренот на ДЕТОИЛ само они да работат, а Хени да го нема

МНОГУ СТЕ ИЗМЕШАЛЕ АМА НАРОД ДА ЗНАЕ ДЕКА УНИПТУВАТЕ КОНКУРЕНЦИЈА НА ДЕТОИЛ...

KAKO CE ПЉАЧКА БЕНЗИНСКАТА НА ОКТА ВО САРАЈ ВИДЕО

+ VIDEO EKSKLUZIVE/ Ja si u plaçkit me armë pompa e benzinës “Okta” në afërsi të Sarajit👇Për më tepër informohu në...

На девојката на Пино ќе и се суди за свирепо смислено и организирано убиство

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до...