Search
понеделник 24 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

Им дал 20.000 евра, а бара да му вратат 120.000 евра

Откако оштетениот не можел навреме да го врати заемот, тој обвинет од...

Фрлена експлозивна направа на помошна просторија, изгоре автомобил на јавен обвинител

Експлозивна направа, вчера, околу 19 часот, предизвика пожар во помошна...

На силувачот што го забремени 11-годишното девојче од Кочани, му се заканува затвор од 12 години

Случајот ја разбранува јавноста откако вчера беше обелоденето дека...

Лила Стојановска доби кривична пријава за затајување данок

Управата за финансиска полиција поради постоење основи на сомневање за...

Опожарено уште едно возило во Скопје

Вчера во 02,36 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Емин Дураку“...

ГИ ПРЕСЕКОЛ РЕШЕТКИТЕ: Избега затвореник на доживотна робија од Идризово

Затвореник од Албанија, осуден на доживотна казна затвор изутрината избега...

Красниќи, Рамадани и Железарски – сите цимери од една затворска соба се во бегство

Од денеска со меѓународна потерница се бараат бегалците од штипскиот...

Тешка сообраќајка кај ТЦ „Бисер”: Автомобил се лизгаше на кров 50 метри

Тешка сообраќјана несреќа се случи вечерва во скопската населба Аеродром....

Агим Красниќи избега од затворот во Штип

Кондовецот Агим Красниќи од вчера е во бегство, тој не се вратил во затворот...

Приведен вработен во УЈП поради примање поткуп

Приведен вработен во УЈП поради примање поткуп Денеска (4 февруари) околу 12...