Search
среда 20 ноември 2019
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

(Вознемирувачко видео) Изваден женски труп од Вардар

Жена на возраст од околу 60-70 години утринава била пронајденa мртва во водите...

Маестрален крадец пустоши низ Карпош: Ако имате ваква брава ВЕДНАШ СМЕНЕТЕ ЈА

За овој „експерт“ новите кодирани брави и блиндор – врати не се никаков...

Запален уште еден автомобил во Штип

Во Штип рано изутринава во 5:40 часот на улицата „Сремски фронт“ на паркинг...

Голема полициска акција во Сарај (Видео)

Бројни полициски сили вечерва во Сарај, Скопје, јавува ZYRTARE.com Неофицијално,...

ЗАШТО ГИ ПАЛАТ КОЛИТЕ НА ТУШЕВИ ВО ШТИП? НЕ ИСПОЛНИЛЕ ПЛАТЕНО ВРАБОТУВАЊЕ?

На залезот на Денот на ВМРО и изгревот на парламентарните избори Обнова has...

Запалени двете возила на поранешниот претседател на СДСМ во Штип, внатре партиска или меѓу партиска пресметка?

Целосно изгореа двата автомобила на поранешниот претседател на...

Најубавиот Арап на светот земал мажествена жена: Обожавателките се бесни (ФОТО)

Омар Боркан Ал Гала е фотограф, модел и поет и е познат ширум светот. Милиони...

Полицајци физички нападнати од повеќе лица во Гошинце

Полициски службеници додека преземале службени дејства против дрвокрадци...

БЕЗ ОДОБРЕНИЕ ОД МИЈАЛКОВ, ШЕФОТ НА КАБИНЕТОТ ЈАКИМОВСКИ 172 ПАТИ СИ ПОДИГАЛ ПАРИ ОД УБК, ПОТРОШИЛ 820 ИЛЈАДИ ЕВРА

Тони Јакимовски, шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК Сашо...

ВО МОБИЛНИОТ НА БОКИ 13 ФАТЕНА ВИБЕР ПОРАКА ОД ОСОМНИЧЕНАТА ФРИКИ КОЈА НАПИШАЛА 3.000, 5.000, 10.000

Обвинителството за организиран криминал и корупција за истрагата „Рекет“...