Search
петок 6 декември 2019
  • :
  • :

Category: Црна Хроника

Припадници на МВР ако го слушате Чавков дебело ќе заглавите во затвор

Инцидентот вчера за кој напишавме дека невооружен човек кој бегал е погоден...

Полицијата ќе убиела човек кој превезувал мигранти? Алоо нешто закони во државава има ли? Министреее

На 11.09.2016 година околу 04.15 часот на автопат Гевгелија–Скопје, од наплатна...

Опелот кој сее страв се појави во Драчево: Обид за киднапирање деца среде бел ден

Деновиве се појави потресна информација на социјалните мрежи за киднапери...

ТЕПАЧКА ВО КАФУЛЕ НА ПАРТИЗАНСКА: Меѓу повредените има и 16. годишно девојче

По претходна расправија помеѓу нив настанала тепачка во која биле...

Татко и син-ученик натепале директор на гимназија, со пукнат нос завршил на болница

Вчера во 13.50 часот во ПО Галате, Б.Р. (45) од с.Неготино пријавил дека во...

Дрвокрадци го изеле калајот, двајца ранети?

Пак проблеми во реонот Танушевци и околината утрово, дознаваме од жител на...

Македонија пред предизвик! Дали Танушевци е Македонија, дали Шара е полна со црнокошуљаши?

За безбедноста на оваа наша Македонија, вечерашниов инцидент за кој пред...

Дали ДУИ и ДПМНЕ се во нова игра наречена ВОЈНА да нема избори? Инцидент на Кодрафура?

Дознаваме дека повторно има игри на границите еве што добивме како инфо, се...

Тројца „Алфи“ завршија по Ургентен – осуден на затворска казна удрил во нивното возило додека го бркале

Trојца припадници на единицата „Алфа“ попладнево се повредени во...

Дали преку порталот Мактел на име наводни реклами се ПЕРАТ пари и не се плаќа ДДВ?

Интересна појава на фб многу македонски фирми како банери рекламни стојат...