Search
сабота 14 декември 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

Братучед на Грујо сопруг на газдарицата на НЕТ БЕЈ со калаш решавал правда

Izvesen Tomi Dimitrovski prv bratuvced na Nikola Gruevski vcera 12.12.2019 okolu 16h napravil uzasen incident vo zgradata kaj sto zivee na...

Обид за киднапирање на 7 годишната ќерка на пратеник од СДСМ

Обид за киднапирање на 7 годишната ќерка на пратеник од СДСМ Телевизија...

ОЈО СЕ СОМНЕВА ДЕКА 13 ГОДИШНОТО ДЕВОЈЧЕ КОЕ СЕ САМОУБИ БИЛА ДЕЛ ОД СЕКТА

Основното јавно обвинителство Гостивар постапува за утврдување на...

Фатен најбараниот македонски криминалец – Ќе лежи 32 години затвор

Како резултат на извонредната соработка помеѓу МВР и германската полиција,...

(Видео) Сведок во „Еразмус“: Шуклев бараше секс или пари од студентки за преодна оценка

Ексвработен во бифето на Економскиот факултет, Дејан Трајковиќ, кој е...

Марјан Стојоски кој вчера се закануваше на Заев денес е приведен, а Орце никој не го закача

Секторот за компјутерски криминал ќе поднесе кривична пријава против М.С.(49)...

Извршени се претреси кај Шеваљ Муареми во Грчец, во Батици кај Арслам Реџепи “Репки”, во Бутел кај Камер Идризи, кај Фатљум Ајети викан Тоте, Африм Сулимани и Орхан Бајрами од Дуќанџик, Шенки Версаче, Шенол Маслани, Аети Бурим и Пајазити Ељхам

Извршени се претреси кај Шеваљ Муареми во Грчец, во Батици кај Арслам Реџепи...

ГЕРОСКИ ПОДНЕЛ КРИВИЧНА ЗА ТРИЧКОВСКИ ПОРАДИ ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА

Branko Geroski пред 22 мин. ·  Поради ФБ статусот во кој Бранко Тричковски повика да...

Камчеви ќе се соочат во судница со Јанева и Боки 13, бандааа

Бизнисменот Орце Камчев и неговата сопруга Ана Камчева денеска треба да се...

Ексклузивно: Акција во фирма на Камчев

Од утрово во тек е полициска акција во три фирми, од кои две неодамна СДСМ ги...