Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Балкан

МИЛО СЕ РАЗБОЛЕЛ ОД КОРОНА ИЛИ ЗЛОБНИВЕ ЛАЖАТ?

MILO ĐUKANOVIĆ ZARAŽEN KORONA VIRUSOM U teškom stanju, tražio pomoć iz Rusije i Francuske! линк ТУКА Leži bolestan od...

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со...

Словенија од вторник почнува да ги укинува ограничувањата

Словенечкиот премиер Јанез Јанша најави дека веќе следната недела, односно...

Србија не го пушта Љупчо Палевски, Хрватска не го сака

Љупчо Палевски, член на партијата Глас за Македонија, на 13 септември...

Јанша: Помош за Македонија пративме по барање на Мицкоски! Попушија комуњарите

Премиерот на Словенија Јанез Јанша, преку својот официјален твитер профил...

Шешељ повика на апсење новинари

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ за време на вчерашното...

Вучиќ: Ќе предложам 24 часовен полициски час!

😀 😀 😀 Gepostet von Aleksandar Čukić am Sonntag, 29. März 2020 Српскиот претседател Александар...

И Маноли починал од корона вирус пола скопските стари фуфи облекоа црни гаќички

latas drugar e on e zastitniot svedok za ljube so go namesti so parite drugar na donot e pred toa nogu blizok so bubeto Од...

Италијанците повеќе не пеат од балконите, земјата се соочува со нова kpиза

Рекорден број cмpтни случаи на kopонавирус во Италија, до вчера зaболени 9.950,...

Билјана ги опиша симптомите на “корона”: “Како да вдишувам сув песок”

Билјана ги опиша симптомите на “корона”: “Како да вдишувам сув песок”...