Search
сабота 22 февруари 2020
  • :
  • :

Ивор Мицковски распали и по власт и по опозиција: Имате булшит пиар!

Овој булшит ПР “се гледаме на врвот шема“ каде од политичари и јавни функционери ни правите естрадни ѕвезди се применува само во вакви затуцани касаби и никаде на друго место во светот.
Кај водите изборна кампања цела година што е противзаконско, кај си поделивте со ВМРО 5 милиони евра буџетски пари финансирање, кај народот ви ги плаќа изборните реклами, треба уште да гледаме некои ваши срање продукции и тотално нерелеватни бљувотини.
Абе научете дека не сте во политика да бидете допадливи, убави, и интересни, дека не заболе кој ви е омилен филм, дали знаете топка да додадете, дали сакате колачи или солено, тоа го знаеме од сметките колку народни пари курцате, вам работата и одговорноста ви е сосема друга

Се согласуваме целосно со колегата Ивор, да овој ПР проект на „најдобриот“ автор кој со 4-5 книги на Сдсмовските порталчиња си се самопрогласи за Најдобар автор за 2019. Да не беше смешно, ќе беше ептен жално. Лик кој по извесен период се прочу преку Евровозија како автор на текстот на песната на Тамара Тодевска, наеднаш стана миленик на екс премиерот Заев, а истиот се забетонира во потпретседателската фотеља на Бихачка , иако се на се го познаваат 2-3 членови а другите се прашуваа-т кој е ликот кој ни стана потпретседател. Истиот тој е ликот- поточно гласот кој поставува 30 прашања, прво на Царовска, па Шекеринска, Спасовски па еве го сега и на „малата“ на Ѓокица Лукаревски.

Ние нема да поставиме 30 прашања, тоа ќе биде едно : Коста ќе престанеш ли со овие филмчиња бидејќи нам на народот на Македонија ни е преку … од вакви бљувотини. Ајт сиктер!

loading...