Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Груевски: Димитров е извонредна личност за вовлекување под кожа, за правење лице

Екс-премиерот во бегство, Никола Груевски во интервју за Инфомакс, истакна дека актуелниот министер за надворешни, Никола Димитров сам се понудил да биде поставен на функција во периодот кога Милошоски поднел оставка.

„Никола Димитров никогаш не бил член на ВМРО-ДПМНЕ. Се понуди за функција во периодот кога Милошоски поднесе оставка. Тој дојде во мојата канцеларија и кажа дека е подготвен да облече партиски дрес доколку ја добие позицијата министер за надворешни работи. Сериозно размислив и ја донесов одлуката на таа позиција да го поставам Никола Поповски. Тој никогаш немаше партиска книшка. Димитров е извонредна личност за влегување под кожа, за правење лице, вистински мајстор за таква работа“, изјави Груевски.

loading...