Search
вторник 28 јануари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

ЕКСКЛУЗИВНО: Зошто настана рекет1? Затоа што Катица и Боки се попишманија да го местат Мијалков во корист на Камчев?

Доказ е познат портал за ширење лажни вести е јебеш га после испаѓа дека инфото ни било точно и пред време за после моќните новинари го лупаат ко нивна ексклузива и ако, народ цени на прав пат сме во обнова на Македонија.

Што ми беше муабетот, а да

Мислев овие инфа малце покасно да одат ама гледам на Оки му се брза поулавел што седи дома без пасош па штанца кривични пријави за обинители, поткупува новинари и тн. Тоа дека е полуден објавивме пред извесно време кога се заканувал на децата на Зоран Заев, нејсе еве нешто што го начнавме во насловот и тоа со големи букви (знаеме де граматика) туку да ви посочиме и болдираме

Орце Камчев кога со пола милион евра дадени како мито од неговата сопруга Ана за која очекуваме процес од ОЈО криивчна пријава веќе поднесовме му текнало една супер идеја имено ОРЦЕ КАМЧЕВ ЗАЕДНО СО БОКИ 13 И КАТИЦА ЈАНЕВА СПРЕМАЛ ШЕМА КАКО ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД ДЕЛОТО ИМПЕРИЈА ЗА КОЕ ТОЈ И МИЈАЛКОВ ЛЕЖЕА ПРИТВОР ОН КАКО ПРВО ОСОМНИЧЕН, А САШО МИЈАЛКОВ КАКО ВТОРО ОСОМНИЧЕН ПОСЛЕ ТОА ЦВЕЛЕ ПЕЛИСТЕРКА И ФАМИЛИЈАТА НА КАМЧЕВ МАЈКА МУ И СЕСТРА МУ КРИСТИНА. ТОЈ НА БОКИ МУ НАЛОЖИЛ СО КАТИЦА НЕГО ДА ГО СТАВАТ КАКО ЗАШТИТЕН СВЕДОК, А ПРВО ОБВИНЕТ ДА СТАНЕ САШО МИЈАЛКОВ ДЕКА ОН СЕ ПРАЕЛ, А ОРЦЕ ОД СТРАВ ГО СЛУШАЛ, АМА НЕЛИ ФИРМИТЕ СЕ НА ИМЕ НА ОРЦЕ МАЛЦЕ Е ДЕБИЛНО ВАКА, КАТИЦА СЕПАК НА КРАЈ СЕ ОТКАЖАЛА ОД ТАА ФИНТА СЕТЕТЕ СЕ КОГА ВЕЛЕШЕ КОМУНИЦИРАМ СО ОРЦЕ ГО СПРЕМАМ ЗА СВЕДОК ВО ЕДНО ДЕЛО.

БОКИ 13 ја притискал КАТА, ама она се тргнала настрана и затоа ОКИ наш мал маж ја опнал кривичната пријава за рекет иако ПАРИТЕ БИЛЕ ДАДЕНИ ДА ГО НАМЕСТАТ МИЈАЛКОВ, А ОН ДА ИЗВЛЕЧЕ ГАЗ.

ЗНАМ ДЕКА ОВА ВИ ЗВУЧИ ЧУДНО И МОЖЕБИ СИ ВИКАТЕ ОВОЈ ДОКАЗ ГО КУПИ МИЈАЛКОВ, Е НЕ Е ТАКА ЗА ВАША ЖАЛ ОВАА ИНФОРМАЦИЈА ЈА ИМААТ И ВО ОЈО, АМА И РЕЛЕВАНТНИ НОВИНАРСКИ ПОЕДИНЦИ, И ШТО СЕ ДЕШАВА ВО МОМЕНТОВ ОРЦЕ ПОТКУПУВА НОВИНАРИ ЗА ДА ГО БРАНАТ И ДА НЕ ЛААТ ЗА ОВАА ИНФОРМАЦИЈА КОЈА ЌЕ ИЗЛЕЗЕ НА 3 ТИ ДЕКЕМВРИ НА РОЧИШТЕТО ЗА РЕКЕТ.

Oколу дискредитацијата на обвинителките во ОЈО и посебно предметните као Лиле Стефанова кои не дадоа Орце да земе пасош пак, а тој па денес нудел 2 милиона евра, завчера поднесе кривични пријави имаме доста информации сакав малце покасно да оди тоа, ама гледајќи ги написите на поединци изгледа ќе треба да побрзаме и да ви алармираме кои новинари се веќе купени од Камчев и одработуваат тука посредник е Наташа Савова другарка му по шмркање бело.

Секако и деталите како Камчев се заканувал на поединци во разговори со трети лица посебно за премиерот и неговото потесно семејство  оваа недела на Доказм.

Ќе му порачам на Младен Чадиковски ти и тие од ЗНМ што ги шетате да регулираат новинари по Охрид одработуваат во рекет и империја, јас да ти кажам, а ти на така терај, и поздрави го Садам од МКД де….

Kolku i KOMU nudi ORCO da prekine istragata protiv ženatamu ANA KAMČEVA za daden potkup na BOKI 13 od 500.000 evra!?

ПРОДОЛЖУВА

loading...