Балкан

Дуа Липа: Ајварот е албански специјалитет. A Заев е чистокрвен Албанец?

На прашањето кој албански деликатес сите мора да го пробаат, Дуа Липа вели – ајвар! Интересно е што за илустрација на ајварот, во емисијата користат ајвар со налепница „лесковачки ајвар“. Подоцна во истата емисија, таа пробува нешто за кое вели – има вкус како „албанскиот колбас наречен суџук“, што е илустрирано со босански суџук.

Целата емисија тука:Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 16/10/2021 - 14:52 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.