Search
недела 20 октомври 2019
  • :
  • :

Андов останува на ставот дека Фрчкоски бил одговорен за атентатот врз Глигоров

Фотографија на Lenna Skopski.

Поранешниот претседател на собранието на Република Македонија, Стојан Андов, рече дека стои зад сѐ што напишал во неговата книга, која ја брануваше јавноста, особено по тврдењето дека организатори на атентатот на Киро Глигоров се поранешните  функционери Бранко Црвенковски и Љубомир Фрчкоски, јави Канал 5.

Тој прво одби да каже што напишал во книгата, а потоа, за колумната на Фрчкоски за порталот Либертас во која тој му одговара за обвинувањата, Андов рече дека не чита колумни на Фрчкоски. Андов ги отфрли и обвинувањата на Мане Јаковлевски, еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ, на дека токму тој е еден од виновниците за атентатот на Киро Глигоров.

Повеќе на следниот линк

loading...