Македонија

Aj не сери бре! Бектеши: Ако може за АПТЕКА, ќе може и за КАЗИНО надвор од населени места!

Министерот за економија Крешник Бектеши на својот профил на „Фејсбук“ образложи за новиот закон со кој се предвидува да нема обложувалници и казина во населени места. Неговиот коментар се однесува на новиот закон кој што е во процедура на гласање во Собранието кое работи до среда, по што ќе треба да се распушти.

На законот реагираа од Асоцијацијата на спортски обложувалници кои рекоа дека доколку се усвои, 7.700 работници ќе останат на улица, кои работат во казината и обложувалниците низ земјава.Македонија

Заболени
218,194
+419
Мртви
7,688
+14
Излечени
204,685
Активни
5,821
Last updated: 08/12/2021 - 22:30 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.