Спорт
  08/08/2020

  НОГОМЕТНА ЈЕБАЧКА ФЕДЕРАЦИЈА

  ФФМ е и своевиден бордел! Зависно од тоа кој е на функција и кој раководи…
  Македонија
  07/08/2020

  ИНА: Ахмети ќе се откаже од Албанец-премиер, ако Заев не биде мандатар

  ДУИ би можела да се повлече од барањето за Албанец-премиер, ако СДСМ предложи друг мандатар…
  Македонија
  07/08/2020

  РАСТЕ ПАК БРОЈКАВА НА ЗАБОЛЕНИ ОД ПУСТИЊЕВО, 155 ДЕНЕС, ЖУРКИТЕ НА ГРАДИШТЕ КАКО?

  Во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на…
  Македонија
  07/08/2020

  ЗАЛИЖАНИОТ КОНЕСКИ ГО ТУЖИ ПОРТПАРОЛОТ НАУМ

  Пренесете му на “комшијата” Ивица Конески, чиј што демократски капацитет е блокирање на фб, дека…
  Колумни
  07/08/2020

  Меѓу гостите и ЈАНА МАРИН, една од куртизаните на ОРЦО!

  Курбан Бајрамската прослава во режија на предвреме радосниот претседател на МУХАМЕТ СЕЈДИНИ, темелена на неговото…
  Колумни
  06/08/2020

  Скопско Ехо: СДСМ и нивните „професионални“ медиуми се основополжниците на лажните вести во Македонија

  Еден ден откако нивниот лидер Заев отворено влезе во војна со медиумите и непримерно се…
  Македонија
  06/08/2020

  Мицкоски и Ахмети започнаа пpeгoвopи за фopмиpaњe на Bлaдa

  Лидepoт на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес остварил средба со лидepoт на ДУИ во Македонското Собрание…
  Забава
  06/08/2020

  КУМАШИНКАТА НА ЗАЈКО И ЌЕРЕТО НА ГНАТА РАСПОСЛАЛА ГАЗОВИТЕ ВО ОХРИД

  и сите што не им е по ќеиф зајчето имаат што да му пцујат…Инаку лани…
   Колумни
   08/08/2020

   ШТО АКО МАНДАТАРОТ НЕ УСПЕЕ ДА ФОРМИРА НОВА ВЛАДА?

   Според Устав, после избори доколку мандатарот не успее да формира влада тогаш треба да се оди на повторни избори. Овој…
   Колумни
   08/08/2020

   Најкратката колумна во светот

   АГИМ ЈОНУЗ Оваа колумна е универзална за сите пост социјалистички земји кои сметаа дека преку ноќ се достигнува  ‘‘Американ дрим‘‘.…
   Колумни
   07/08/2020

   Кaквa лекцијa ни oдржa пaндемијaтa?!

   Пaндемијaтa нa нaјсурoв нaчин ни oдржa лекцијa декa буџетoт гo пoлни привaтниoт сектoр и хрaнителкa е нa aдминистрaцијaтa. Вo луѓетo…
   Колумни
   07/08/2020

   Шокирачки коментари на вест за силувана 27 годишна девојка во хотел во Охрид

   Ова вест го привлече вниманието на јавноста и е доста коментирана тема помеѓу граѓаните, но за жал во многу девалвирачки…
   Back to top button
   Close
   Close

   Adblock Detected

   Please consider supporting us by disabling your ad blocker