Search
сабота 22 февруари 2020
  • :
  • :

Затвореници истепале полицајци во Идризово

На 06.01.2020 во 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 02.30 часот во Казнено-поправниот дом Идризово, додека вршеле рутинска контрола, затворски полицајци биле физички нападнати од затворениците С.С. и К.К.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...