Search
среда 26 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Заев за можната коалиција со БЕСА: Отворени сме за сите албански партии, но треба и другата страна да сака да ми бакне рака оти сум крал

Претседателот на БЕСА Билал Касами, во вчерашното гостување на ТВ21 во емисијата „КликПлус“ рече дека е подготвен за коалиција со СДСМ, и ако има добра понуда ќе биде прифатена.

Денеска на ова одговори претседателот на СДСМ Зоран Заев кој рече дека тој и неговата партија е отворен за коалиција со сите албански партии, се разбира доколку најдат заеднички јазик.

– текстот продолжува по рекламата –

Целата изјава на Заев низ следното видео:

loading...