Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Заев: Верувам дека не е добро време за избори oти ќе загубиме а што убаво си крадеме и непотизираме нели?

Верувам дека не е добро време за избори, ни не сакам да влијаам на другите членови на извршниот одбор- изјави Зоран Заев пред вечерашниот извршен комитет на партијата.

Во однос на претседателскиот кандидат изјави дела ќе се обидат да преговараат со сите за консензуален, не само со коалициониот партнер.

loading...