Search
среда 8 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Заев откри зошто не дошол на инаугурацијата на претседателот Пендаровски не ми беше битен Стево туку моторите и журка без нашите жени

Македонија

Заболени
599
Мртви
26
Излечени
30
Активни
543
Last updated: 08/04/2020 - 06:49 (+02:00)

На целата македонска јавност и беше чудно што тогашниот премиер Зоран Заев не е присутен на инаугирацијата на новоизбраниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски.

Заев во гостувањето на „Еден на еден“ кај Жарко Димитриоски ја откри причината за таа ситуација.

„Се собравме неколку другари и со моторите, без жени, заминавме до замокот на Дракула во Романија. За жал, тогаш се погоди да биде инаугирацијата на Пендаровски, се надевам не ми се лути. Па мораше да снимиме изјава, а едвај најдовме кошула да ја завршиме работата. Луѓето мислеа дека сме скарани, а јас на Пендаровски подоцна му кажав што се случило“, рече Заев.

loading...