Забава

ЗАЕВ НА ОДМОР ВО ГАРМИШПАРТЕНКИРХЕН: Срушил три олимписки и еден светски рекорд

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 16:26 (+02:00)

Премиерот Заев заслужено својот зимски распуст го врви на падините на Гармишпартенкирхен од каде што потекнува неговата баба или што би рекле тој е на распуст кај баба му на село. Но тоа и не е толку важно. Како што јавуваат медиуми кои воопшто не се блиски до СДСМ и Владата тој на скијање срушил и три олимписки и еден светски рекорд.

„Според извештаите премиерот Заев го срушил рекордот во скок во далечина од скокалница, спуст и велеслалом како и рекордот за штафета четири пати по 100 метра иако бил сам“ велат спортските новинари.

На сликата: Зоран Заев

Со оглд на тоа дека премиерот сеуште не е вратен може да се очекува да паднат уште неколку рекорди.

FN
loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker