Search
среда 19 февруари 2020
  • :
  • :

ЗАЕВ НА КООРДИНАЦИЈА ВО СОБРАНИЕ

Foto

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на средба со координаторот на пратеничката група на СДСМ. Според информации на ТВ 24, координацијата е за проценки за гласањето за ЈО, дебатата за другите закони во Собранието, разрешувањето на Рашела Мизрахи. Нема информации дали Заев ќе се сретне со Талат Џафери и евентуално со Али Ахмети.

loading...