Search
среда 29 јануари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Заев на бургер во Мекдоналдс во Лондон да се апне да не е гладен

Премиерот Зоран Заев попладнево откако заврши со неформалниот дел од НАТО Самитот во Лондон, отиде на ручек во Мекдоналдс.

Заев се почести со бурер, пред утрешниот формален дел на Самитот на НАТО во Лондон.

ФОТО: ТОМИСЛАВ ГЕОРГИЕВ

Инаку со Заеви  на сметка на државата заминаа 15 тина новинари сниматели кои треба да го следат големиот лидер пред изборите да ни доловат каде иде таткото на нацијата велиот Зоки Заев

loading...