Search
понеделник 21 јануари 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

Заев и Зекири ги стиснаа тупаниците: Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на ЕУ и НАТО! А да се удревте со тие тупаници по тиквите зелени а? Oнака фигуртивно де

loading...

Пратеникот од редовите на владејачката СДСМ, Мухамед Зекири јавно порача дека, без разлика на сите уцени кои доаѓаат, алудирајќи на условувањата на БЕСА на Биљал Касами, Македонија ќе успее во намерата да влезе во европското семејство.

„Без разлика на се, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили ќе успееме заедно со нашиот лидер Зоран Заев. Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ“, напиша Зекири на својот профил на Фејсбук.

loading...