Search
среда 26 февруари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Владата го повлече законот за ЈО

Владата го повлече предлог-законот за јавното обвинителство во скратена постапка, потврдуваат за Плусинфо собраниски извори. Неофицијално, по ова ќе нема ни собраниска седница за законот за ЈО, која првично беше најавена за попладнево во 17 часот, но не почна.

loading...