Свет

ВИДЕО: Учителка пуштала поpно на час за да ги научи учениците што е реално, а што не!

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 17:11 (+02:00)

Скандинавците многу пати до сега покажаа дека живеат во друга димензија. Ова е само уште еден пример.Професорка во Данска од вчера е тема на бурни дискусии во јавноста, затоа што на учениците им пуштала порно филмови со оправдување дека се работи исклучиво за поквалитетна едукација, како и дека таквиот материјал ќе им помогне на учениците подобро да сфатат за што станува збор.

Чанел Престон, ѕвезда на филмовите за возрасни, ја изразила својата поддршка за професорката.

-Можеби прикажувањето порно филмови е малку премногу, но генерално ја поддржувам и мислам дека нема ништо лошо во тоа. Сфаќам што сака таа и со тоа се согласувам – на учениците да им се покаже вистинската работа, а не фотографии од учебниците, рекла Престон.

Во разговорот актерката уште рекла дека минале времињата кога од сексот се правело табу тема, како и дека сексот и сексуалноста треба да се доведат во доменот на вистинскиот живот затоа што тој таму и е, иако сите глумиме дека не е.

-Учениците и така и вака гледаат порно филмови, рекла Престон.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker