Search
четврток 23 мај 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

(ВИДЕО) Демонстрантите ја блокираа и Партизанска, цел град во грч, ајде ајде седете си дома и грејте се скопјани

И како што најавија, движењето „Македонија-блокира“ денеска се пресели и на крстосниците.

Денеска е блокирана крстосницата кај зградата „Тифани“ на крајот на булеварот „Партизански одреди“, во близина на Соборен храм.

Video Player

00:00
00:11

Десетина души, толку беа присутни попладнево, кои протестираат против уставните измени во Собранието и промена на името.

Ова секако не им се допаѓа на дел од скопјаните, кои мака мачат додека да стигнат до своите домови, поради пренасочување на сообраќајот.

loading...