Search
вторник 18 јуни 2019
  • :
  • :

ТВ21 дознава: Заев ги прифатил двете барања на Беса

Двете барања на Беса кои беа кочница за продолжување на седицата за уставни промени се веќе прифатени од страна на Заев, дознава ТВ21.

Седницата за уставни промени која веќе трет ден се одложува поради немањето 2/3 мнозинство, се очекува денеска во попладневните часови да продолжи. Како што дознава ТВ21, седницата треба да продолжи и да биде завршена во текот на вечерните часови.

Од Беса за ТВ21 велат дека е постигнат договор и по долгите преговори, Заев ги прифатил нивните барања. Со двата гласа ЗА на Беса, Заев го има потребното 2/3 мнозинство во Собранието.

ЛИНК

loading...