Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

Турканици во УЈП за онлајн пријавување за кредитите на Развојна банка (ФОТО)

Македонија

Заболени
663
Мртви
30
Излечени
37
Активни
596
Last updated: 10/04/2020 - 08:09 (+02:00)

Откако вчера беше објавен првиот повик за директна кредитна поддршка на микро, малите и средните претпријатија преку Развојната банка на Македонија, денеска пред УЈП турканица. Онлајн е пријавувањето за кредитите, но за вадењето на документите очигледно мора да се „поклони“ човек пред шалтер. Еве како утрово изгледаше влезот на УЈП за вадење потврда за платени даноци и придонеси. А мерките против коронавирусот?

loading...