Search
сабота 19 октомври 2019
  • :
  • :

Црн епилог на потрагата: Извлеченото тело е на Емилијано Сала

Доцна вечерва се стави крај на сите сомнежи откако беше потврдено дека телото што утрово беше извлечено од авионот е на Емилијано Сала.

Аргентинскиот фудбалер трагично го загуби животот во авионската несреќа во лет за Кардиф, каде требаше да биде промовиран како најново засилување за премиерлигашот.

Повеќе од 10 дена траеше потрагата за авионот, кој исчезна радарите, а кобниот лет заврши со трагичен крај.

loading...