Search
вторник 10 декември 2019
  • :
  • :

Тројца сведоци за „Топлик“ ќе бидат приведени откако денеска не се појавија во суд

На денешното рочиште во Кривичниот суд за случајот „Топлик“, судијата Осман Шабани донесе наредба да бидат приведени и донесени во судот тројца сведоци, информира „Макфакс“.

Причината за тоа е што тие денеска не се појавија во судницата. Тие ќе бидат донесени да сведочат на следното судско рочиште кои е закажано за 21 септември.

На денешното рочиште ќе сведочат двајца сведоци на предлог на СЈО. Тие ќе одговарат на прашања на обвинителот Бурим Рустеми и адвокатите на обвинетите.

loading...