Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Тројца претепани полицајци во Шуто Оризари

Тројца претепани полицајци во Шуто Оризари

Тројца претепани полициски службеници во населбата Шуто Оризари – дознава 1Тв од извори во полицијата. Според нашите информации, двајцата полициски службеници и приправникот отишле во Шуто Оризари за да ја земат девојката на приправникот, а лицата кои се наоѓале во нивна околина помислиле дека се работи за киднапирање по што ги препетале полициските склужбеници и комплетно го демолирале нивното возило.

Сите тројца се наоѓаат на клиника од кои едниот е во животна опасност. Кон местото се упатени екипи на ЕБР. Се уште чекаме официјална потврда за инцидентот.

loading...