МакедонијаТоп1

Тачи го нарече Билал Касами пудлица, ќе добие тужба

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 16:11 (+02:00)

Од Движењето Беса најавуваат тужба против претседателот на ДПА, Мендух Тачи, поради навредите упатени кон нивниот лидер, при гостувањето во емисијата Клик Плус. Тачи меѓу другото го нарече пудлица Касами. Од Беса изјавиле дека нема да се пуштат на нивото на Тачи за да ги коментираат официјално неговите навреди, туку дека ќе го тужат на суд, додека компензацијата што ќе ја добие Касами за изречената навреда, ќе ја донира за хуманитарни цели.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker