Search
сабота 18 јануари 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Тачи: Чувствувам дека СДСМ сака да направи влада без ДУИ

Лидерот на ДПА Мендух Тачи, вечерва е гостин на ТВ21 во дебатниот магазин „ClickPlus” на ТВ21 каде рече дека СДСМ се многу подобар партнер за ДПА во однос на албанските барања, отколку што е тоа ВМРО-ДПМНЕ, и би претпочитале коалиција со нив после изборите.

Тој во однос на владината коалиција, каде што и ДПА е дел, истакна дека чувствува дека СДСМ сака да направи влада без ДУИ.

loading...