Search
вторник 18 јуни 2019
  • :
  • :

Страшна снимка од Индонезија: цунамито ги носи бендот и публиката на концерт (ВИДЕО)

Објавена е снимка од моментот кога голем бран погодил поп-концерт на кој настапувал бендот Севентин, на плажата Танжунг Лесунг.

BNO News

@BNONews

NEW: Video shows a tsunami crashing into a venue in Indonesia where the band Seventeen was performing https://bnonews.com/site/index.php/2018/12/casualties-as-tsunami-hits-western-indonesia/ 

30.3K people are talking about this

Фронтменот на бендот објави на социјалните мрежи дека загинале менаџерот и басистот на групата, додека по останатите тројца членови на бендот и неговата жена сѐ уште се трага.

Според најновите информации во цунамито загинаа најмалку 222 лица, а над 800 се повредени откако големиот бран го погоди брегот на Сундскиот теснец во Индонезија. Агенциите јавуваат дека е издадено предупредување за можен нов бран.

loading...