Search
петок 10 април 2020
  • :
  • :

Швалер ем Скопјанец бега и се крие меѓу возила додека трае полицискиот час!

Македонија

Заболени
663
Мртви
30
Излечени
37
Активни
596
Last updated: 10/04/2020 - 07:19 (+02:00)

Изминатата вечер беше првиот ден од воведениот полициски час во земјава за да се запре ширењето на корона вирусот. На улиците немаше никој, по некое возило, веројатно, дел од службите кои со одобрение на Владата може да се движат навечер од 21 часот до наутро во шест часот. Кучиња слободно се шетаа низ улиците.

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на својот профил на „Фејсбук“ напиша дека е на терен по скопските улици за време на полицискиот час. На социјалните мрежи денес се појави видео како еден скопјанец и бега на полицијата додека таа патролира по улиците. Човекот успешно се крие меѓу паркираните коли, можеби е вешт, ама гестот не му е за поздрав.

И избега на полицијата?

Gepostet von А позитив am Sonntag, 22. März 2020

loading...