Search
четврток 2 април 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Се заразил со коронавирус од љубовницата, во карантин со сопругата

Она што за неговата сопруга беше „деловно патување“ сега е цел на потсмев во цела Британија.

По враќањето во Англија, отишол на тестирање и на лекарите им раскаж каде бил и со кого. На својата сопруга не ѝ објаснил.

„Таа сè уште мисли дека тој се заразил со вирусот на службено патување. Неговата состојба не е сериозна, затоа му се смееме“, изјавил неименуван извор за британскиот „Дејли мејл“.

„Лекарите очекуваат целосно закрепнување и во исчекување дали неговата сопруга сепак ќе дознае како навистина ја добил болеста.

loading...