Search
понеделник 22 јули 2019
  • :
  • :
Најнови Вести

СДСМ свика состанок, утре ќе се знае дали ќе има двојни избори?

Владејачката партија СДСМ за утре попладне закажала состанок на Извршниот одбор, објави Плусинфо.

Состанок се најавува веќе подолг период и од него се очекува конечно да биде познато дали власта ќе ја прифати фрлената ракавица на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори напролет заедно со претседателските.

Резултат со слика за сдсм

loading...