Search
среда 19 февруари 2020
  • :
  • :

СДСМ ГО ПРОДАДЕ КУЧАТА. Измени на Изборниот законик и на Законот за лични карти во Собранието

Предлог- измени во Изборниот законик, предложени од група пратеници, стигнале денеска во парламентот, пренесува „360 Степени“.

Според информациите оттаму, станува збор за измените што треба да се донесат, согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР, а за кои првично имаше најави дека ќе бидат предлог на Владата.

Станува збор за законски решенија што се на „приоритетната листа“ за донесување пред распуштање на Парламентот.

инаку ова беше предлог и уцена од БЕСА и ДУИ за да го подржат законот за ЈО.

loading...