Search
понеделник 17 јуни 2019
  • :
  • :

Самсоненко не „мрда“ од Вардар до 2020 година него нема да го апсат он ќе биде сведок

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе остане во Вардар, најмалку до 2020 година, пренесува 24 ракомет.

Според информациите, играчите заедно со Самсоненко имале состанок во изминатите неколку дена, на кој им било пренесено дека тој ќе остане во клубот а желбата му било да се донесе трофејот од Лигата на шампионите кај ракометарите на „црвено-црниот“ тим.

loading...