Search
петок 18 октомври 2019
  • :
  • :

Ресторанот “ Малеш“ се наоѓа во срцето на Скопје, специјалитети директно од Малешевијата

Hовоотворениот ресторан „Малеш“ по само неколку дена од отворањето, предизвика големо внимание меѓу скопјани кои се воодушевни од специјалитетите на вкусната традиционална храна директно од Малешевијата. Овде може да пробате традиционална македонска кујна, со готвачи кои доаѓаат од беровскиот крај, па така традиционалната малешевска тава, плескавицата, селското месо, беровското сирење и компирот се приготвуваат по рецепти стари илјадници години. Ресторанот “ Малеш“ се наоѓа во срцето на Скопје, поточно веднаш карши Еуростандард банка, а работи секој ден од 08 до 1 часот по полноќ. Контакт телефон 02-3110052

 

loading...