Забава

Предлог на Латас и Ивона: Ова се 20-те НАЈШВАЛЕРСКИ МЕСТА ВО СКОПЈЕ

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 16:56 (+02:00)

По објавата дека хотелите во Скопје преживуваат и најголем профит остваруваат од швалерски престои, дојдовме на идеа да истражиме кои се најпопуларните швалерски локали во главниот град.

Скопје е мал град и навистина е тешко да се направи ваква листа, но во разговор со љубителите на ноќниот живот ги откривме овие 20 најшвалерски локали и локации :

1. Мартини Кафе, Лептокарија

2. Ресторан Касабланка, Автокоманда

3. Ресторан Орхидеја

4. Ресторан Камник

5. Буши Ресорт и Спа, Стара скопска Чаршија

6. Ветер и Магла, Зајчев Рид

7. Евросет, Зајчев Рид

8. Оливе, Карпош 3

9. Ресторан Турена, Водно

10. Хотел Лаки

11. Врв на Водно

12. Градски парк

13. Зајчев рид

14. Паркинг, СЦ Борис Трајковски

15. Кучково

16. Тефериџ

17. Обиколница

18. Матка

19. Паркингот кај Скопска Железара

20. Видиковец

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker